Save 15% on Plus & Awesome accounts now! Upgrade now

Özcan Çeltikli

..

Özcan ÇELTİKLİ
1959 Lüleburgaz doğumlu. Ailesi Almanya’ da bulunduğundan ilkokul ve Lisenin bazı sınıflarını ve Üniversite hazırlık sınıfını okudu. Bazı nedenlerle okulunu yarım bıraktı. Lüleburgaz’ ın ilk “ Sokak Fotoğrafçısı “ olarak isim yapan Çeltikli 1972 yıllarında fotoğrafa gönül verdi. Sosyal yaşam, çevre , insan, arkadaş, okul faaliyetleri, bayramlar, spor vb konularda çekimler yaptı. Çeşitli yerel gazetelerde foto – muhabiri olarak çalıştı 2009 yılında emekli oldu. Ulusal basında ajanslara geçtiği pek çok fotoğraf ve haberi yayınlandı.

Kırklareli Valiliği’ nin “ Kırklareli’nde Sonbahar – Kış “ fotoğraf yarışmasında 2. lik, “ Kırklareli’ de Bahar “ adlı yarışmada 3. lük, “ Hayrabolu Fotoğraf Yarışması “nda 1. lik, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ nün Türkiye çapındaki fotoğraf yarışmasında 3. lük ödülleri ( 2009 ) vardır.

Lüleburgaz Fotoğraf Günleri, Lafod Ortak Katılımlı Fotoğraf Sergileri düzenleyip okulların fotoğraf kulüplerinin etkinliklerini destekleyen Çeltikli, Lüleburgaz Belediyesi Çocuk Şenlikleri’ nin fotoğraf sergilerini de hazırlamakta.

Çeltikli halen LAFOD ‘ un ( Lüleburgaz Amatör Fotoğrafçılar Derneği ) başkanlığını sürdürmektedir.

Lüleburgaz’ da fotoğrafın bir sanat olarak kabul görmesi ve gelişmesinde çok önemli etkileri vardır. Bugün Lüleburgaz ‘ da hem dernek düzeyinde hem de kişisel anlamda fotoğraf sanatına gönül vermiş toplulukların ortaya çıkmasında Çeltikli’ nin çok önemli katkıları olmuştur. Çeşitli kişisel sergiler de açan Çeltikli önderliğinde düzenlenen “ Yüz Fotoğrafla Türkiye ‘ nin Yüz Haritası “ fotoğraf sergisi Ankara ‘ da sergilenmiştir.

Fotoğraf ve bisiklet tutkusuyla günümüzde Lüleburgaz ve çevresinde dolaşıp çekimlerini sürdürmekte ve bunu Lüleburgaz’ lılarla paylaşmaktadır.

  • 16,416 Affection
  • 253,427 Photo Views
  • 821 Followers
  • 1,079 Following
  • Lüleburgaz, Turkei